حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

۱۳ حقیقت برای آشپزی با بخارپز

۱٫بخار پز کردن سبزیجات باعث می شود بافت مطلوب و مواد مغذی محتوی آنها حفظ شود.
۲٫بخار پز کردن یک راه حل بسیار عالی برای حفظ سلامتی به صورت آگاهانه هست و باعث می شود طعم مواد غذایی حفظ شود و دیگر به روغن و چربی های اضافی دیگر نیاز نباشد.
۳٫در بخارپز کردن مواد غذایی، حتی بیشتر از آب پز کردن که مواد مغذی در داخل آب حل می شوند ویتامین ها و مواد معدنی حفظ می شوند.
۴٫بخارپز کردن یک راه خوب برای حفظ عطر و طعم واقعی و کیفیت مواد غذایی مورد استفاده تان است. اگر می خواهید به خوبی طعم و عطر مواد غذایی را که تازه خریدید حس کنید، آنرا بصورت بخارپز تهیه کنید تا از عطر و طعمش لذت ببرید.

آشپزی با بخارپز۵٫پاستا و یا ماکارونی که می پزید معمولا اضافه می آید؟ می توانید با استفاده از بخارپز آنرا در یک محیط مرطوب دوباره گرم کنید ، بدون اینکه رشته ها خشک شوند یا مثل لاستیک شوند.
۶٫اگر یک ماهی با یک برش نازک شده را بخارپز کنید، قسمتی که نازک برش خورده، به خوبی قسمت زخیم تر فیله می پزد. هر دو قسمت زخیم و نازک با یک سرعت و در یک زمان می پزند.
۷٫می توانید داخل ماهی یا مرغ خود را با پنیر و مخلفات دیگر و سبزیجات خرد شده پر کنید و برای اطمینان فقط با یک خلال دندان ساده آنرا ببندید.
۸٫به دلیل اینکه بخارپز کردن باعث حفظ ارزش غذایی می شود، بهترین راه برای پخت غذای کودکان است. برای آسانی کارتان می توانید سبزیجات و خوراکی ها را به صورت نیم پز تهیه کنید تا در مواقع مورد نیاز بتوانید از آنها استفاده کنید.
۹٫زمانی که از دستگاه بخارپز استفاده می کنید، هر مورد از مواد غذایی را به یک اندازه در هر طبقه قرار بدهید. این باعث می شود زمانی که مثلا کلچه کلم بروکلی شما پخته می شود، قسمت های دیگر هم همزمان پخته شده باشند.

آشپزی با بخارپز

۱۰٫بیش از حد داخل دستگاه بخارپز تان را پر نکنید. باید فضای کافی برای حرکت بخار داغ و رسیدن آن به مواد غذایی وجود داشته باشد.
۱۱٫به یاد داشته باشید تا زمانی که آب در سینی دستگاه شروع به جوشیدن نکرده مواد غذایی در معرض گرما قرار ندارند. در حین پخت توجه داشته باشید که اولین دو دقیقه شروع کار در دستگاه، مایکروویو آب را گرم می کند تا بجوش بیاید در نتیجه کمترین اثر را روی مواد غذایی دارد.
۱۲٫توجه کنید که اگر دریچه دستگاه بخارپز را باز کردید و غذا هنوز نپخته بود، آنرا ببنید و با بخار باقی مانده غذا را به آرامی بپزید.
۱۳٫می توانید مقداری گیاهان معطر یا مرکبات به آب سینی اضافه کنید تا با غذا بپزند و عطر و طعم خوبی به غذا بدهند.

خرید بخارپز چند کاره عرشیا

مهرداد حیاتی(پشتیبان سایت )
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X